Загальна кількість переглядів сторінки

суботу, 25 червня 2011 р.

Прес-реліз

«Тиждень освіти дорослих України2011» ЕКОРУХ
«З любовю до життя в III тисячолітті»
За 25 років після Чорнобильської катастрофи у 1986 році ми є свідками численних новітніх, масштабних і хронічних техногенних негараздів, які призвели до різкого погіршення якості природного середовища. Повстала нагальна проблема суворо зіставляти та узгоджувати повсякденну діяльність щодо науково-технічного розвитку суспільства із фундаментальними законами життя на Землі.
З нагоди відзначення в Україні 25-ї річниці початку ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» спільно зі Всеукраїнським координаційним бюро Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта дорослих України» за сприянням Інституту ціложиттєвого навчання ЮНЕСКО та Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів і молодіжні громадські організації «Козацькі звитяги» та Центром духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія» проводять у 2011 році просвітницькі заходи з надзвичайно актуальної тематики – ЕКОРУХ «З любов’ю до життя в III тисячолітті» – з 11 до 20 вересня 2011 р. заочну Міжнародну науково-практичну конференцію «Ноосферна освіта дорослих: реальний стан і перспективи відродження безпечної екології» та агітаційно-мистецьку естафету – марафон «1986 – Чорнобиль – Чорне море-2011».
З метою привернення уваги до трагічних подій від наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році в Україні і світі Всеукраїнське координаційне бюро Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта дорослих України» запрошує провідних науковців і фахівців у галузі екологічної безпеки, митців тощо донести до громадськості свої авторитетні висновки і ставлення до критичного рівня погіршення екології довкілля, а також пропозиції з питань відродження його безпеки у своїх доповідях на запропонованій традиційній щорічній конференції.
Планується, окрім того, виготовити спеціальний компактний контейнер, в якому буде розміщено друковану інформацію про висновки роботи конференції і звернення до нащадків, які житимуть через 25 років із закликом об’єднати зусилля довколо невпинного поліпшення екологічного стану довкілля.
А згаданий вище агітаційно-спортивний марафон розпочнеться 12-го вересня з будівельного майданчика «Укриття» («Саркофагу») над зруйнованим 4-м блоком Чорнобильської АЕС – з місця роботи у 1986 році учасників ліквідації наслідків катастрофи – ініціаторів проведення акції. Маршрут проходження естафети вздовж Дніпра – шляхом невпинної міграції чорнобильських радіонуклідів течією Славутича і його притоками. Кінцевий пункт призначення – мис Тарханкут у Криму, де ще в 1968 році був споруджений і встановлений під водою донецькими ентузіастами-аквалангістами один із перших у світі дім-лабораторія «Іхтіандр–68».
Завдяки проведенню естафети контейнер буде доставлено до берегів Чорного моря. Там водолази занурять його на достатню морську глибину і заховають у ґрунті дна до часу призначення адресатам через 25 років. Маємо надію, що наші нащадки зважать на наше до них звернення та повторять аналогічну акцію, і що ця естафета буде початком тривалого продовження традиції започаткованого нами ЕКОРУХУ.
У 1987 році Київською кіностудією науково-популярних фільмів було знято надзвичайно тривожну (на той час!) за тематикою кінострічку про можливі науково обґрунтовані трагічні наслідки від інтенсивного техногенного забруднення Чорного моря «Море з двойним дном» (режисер Альмар Серебреніков, кінооператор Едуард Гунський. У підводних зйомках фільму брав участь водолазний спеціаліст Жорж Шанаєв – автор ідеї цієї акції).
Ми з вами є свідками низки масштабних катастрофічних подій на Чорному морі за ці 25 останніх років. Напрошується висновок?!.
Щодо техногенних катастроф на атомних об’єктах, так вони були і до Чорнобильської, є, на жаль, і зараз, про що свідчить нинішня жахлива катастрофа в Японії – Фукусіма. Наша акція спрямована на категоричне неприпущення подібних явищ у майбутньому.

Наш девіз: Люди, будьте пильними!

Усі зібрані публікації, кіно- та фотоматеріали тощо будуть передані на довічне зберігання до Національного музею «Чорнобиль» у Києві.
Міністерство надзвичайних ситуацій України також схвалило ідею проведення даної акції.
Додаткова інформація розміщена на наших сайтах:
www.postchernobyl.kiev.ua
www.chornobyl-2011.blogspot.com
www.ua-ed.narod.ru
www.chornobylmuseum.kiev.ua
www.master-desant.kiev.ua, chernobyl-2011.blogspot.com
ОРГКОМІТЕТ
Контактний тел.: (066) 232-78-48, (068) 350-49-86.

Немає коментарів:

Дописати коментар